Sınıflara Göre Sorumlu Danışman Listesi

 

1.SINIF

Prof. Dr. Gülsüm ANÇEL

Dr. Öğr. Üyesi Deniz HARPUTLU

Öğr. Gör. Dr. İnci AÇIKGÖZ

2. SINIF

Prof. Dr. Ayten DEMİR

Doç. Dr. Başak DEMİRTAŞ HİÇYILMAZ

Dr. Öğr. Üyesi Figen Işık ESENAY

3. SINIF

Öğr. Gör. Dr. Saba YALÇIN

Öğr. Gör. Şahinde CANBULAT

Öğr. Gör. F. Özlem ÖZTÜRK

4. SINIF

Doç. Dr. Funda ÖZDEMİR

Öğr. Gör. Dr. Ayşegül ÖZTÜRK BİRGE

Öğr. Gör. Sultan TÜRKMEN KESKİN

 


 

Diğer Danışmanlık Gerektiren Konular

 

Ders Danışmanlığı: Her öğrencinin ders danışmanı alması gereken dersler konusunda öğrencilerle haftanın belli günlerinde görüşmeler yapmaktadırlar.

Ders Muafiyeti: Daha önce başka bir üniversiteden lisans diploması aldıysanız transkriptiniz ve dilekçe ile dönem başında bölüm sekreterliğine başvurarak muafiyet talebinde bulunabilirsiniz.

Dikey Geçiş: Ön lisans eğitiminizi tamamladıysanız dilekçe ile dönem başında bölüm sekreterliğine başvurarak eğitiminize devam edebilirsiniz.

İş Güvenliği Eğitimi: Tüm Hemşirelik öğrencileri hastane uygulamasına çıkmadan önce İş Güvenliği Eğitimi almaktadırlar.

Lisans Tamamlama: Ön lisans eğitiminizi tamamladıysanız dilekçe ile dönem başında bölüm sekreterliğine başvurarak eğitiminize devam edebilirsiniz. Lisans tamamlamaya kaydolan öğrenciler Hemşirelik programında yer alan tüm dersleri almalıdırlar. Daha önce aldığınız derslerin kredi ve saatleri lisans programındaki derslerden az ise dersi tekrar almalısınız.

Projelere Katılım: Ankara Üniversitesi BAP öğrenci projelerini desteklemektedir. Öğrenciler danışmanları eşliğinde bir proje önerisinde bulunabilirler.

Uyum Haftasına Katılım: UYM 101 dersi birinci sınıf başlangıcında alınması gereken bir derstir. Amacı fakülteye yeni başlayan öğrencilerin uyumuna yardımcı olmaktır. Bu derse katılım sağlanmamışsa bir sonraki yıl katılım gerekmektedir.

Yatay Geçiş: Başka bir üniversiteden yatay geçiş yaptıysanız transkriptiniz ve ve dilekçe ile dönem başında bölüm sekreterliğine başvurarak eğitiminize devam edebilirsiniz.

Yurt Dışı Olanaklar: Hemşirelik öğrencileri Erasmus anlaşması yapılan üniversiteler dönem içi stajı yapmak üzere gidebilmektedirler. Ayrıca yurt dışı bilimsel toplantılara katılım konusunda öğrencilerimiz cesaretlendirilmekte, kongre sunumu hazırlanmışsa Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığından mali destek talebinde bulunabilmektedirler.

Yurt İçi Kongre Katılımı: Hemşirelik öğrencileri yurt içi kongrelere katılım konusunda cesaretlendirilmektedirler. Öğrenciler kongre sunumu hazırlamışsa Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığından mali destek talebinde bulunabilmektedirler.